Projekt “Mama,budi zdrava”

Djeca i djelatnici našeg vrtića su se ove godine uključila u projekt “Mama, budi zdrava”, koji je osmislila udruga “Sve za nju” s ciljem promicanja Nacionalnog programa za rano otkrivanje raka i poticanje žena na brigu o zdravlju.

Projekt se provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Djeca i odgojiteljice su zajedničkom fotografijom, formirani u oblik simbolične ružičaste vrpce, poslali poruku da nam je svim jako važno da sve naše mame budu zdrave. Svako dijete je dobilo letak koji su trebali dati svojoj majci. Nadamo se da smo na ovaj način potaknuli žene da obave potrebne preglede kako bi na vrijeme otkrili potencijalnu zloćudnu bolest.

Skip to content