PREPORUKA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE

Poštovani, prema preporukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavlja se nastava u osnovnim i srednjim školama te rad vrtića i fakulteta na području Splitsko-dalmatinske županije.

Ravnatelji trebaju osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće.

Roditelji ili staratelji su u obvezi osigurati prijevoz tih učenika. Ravnatelji su zaprimili detaljne informacije oko organizacije nastave na daljinu te će roditelji sve pojedinosti dobiti pravovremeno od škole. Obvezuju se i jedinice lokalne samouprave da po istom modelu osiguraju rad vrtića u svojim lokalnim zajednicama. Na području Splitsko-dalmatinske županije nema osoba pozitivnih na COVID – 19. U karanteni se trenutno nalazi 31 osoba; od toga 11 hrvatskih državljana i 20 osoba stranog držvaljanstva.

S poštovanjem, Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije

Skip to content