Posjet Narodnoj knjižnici Dugi Rat

NARODNA KNJIŽNICA DUGI RAT

Brojni su razlozi i dobrobiti čitanja i pričanja priča. Upravo zato naše Pčelice od najranije dobi  učimo pravilnom odnosu prema knjizi, a to znači pažljivo listati, potrgane stranice popraviti i uvijek stavljati knjigu na mjesto koje smo odredili za to.

Na taj način, ne samo da potičemo djecu na razvoj govora nego razvijamo svijest i brigu o predmetima i stvarima koje koristimo.

Organizirali smo odlazak u Narodnu knjižnicu Dugi Rat u kojoj nas je ugostila naša knjižničarka Kate Franić. Izabrala je djeci slikovnicu te ju pročitala. Poslije su imali mogućnost upoznati se sa raznim slikovnicama sa polica. Djeca su odabrala dvije slikovnice na posudbu koje će im odgojiteljice pročitati u vrtiću.

Posjet ćemo sigurno uvesti u redovitu praksu i biti aktivni u našoj knjižnici.

Skip to content