Sistematski pregled za upis u prvi razred

SISTEMATSKI  PREGLED  ZA  UPIS  U  PRVI  RAZRED

Od ove školske godine, roditelji sami odabiru termine sistematskog pregleda kod školske liječnice prije upisa u prvi razred i to online, putem aplikacije TERMINKO.

Termini za OŠ Jesenice su od 22.5. do 5.6. 2023. (točno slijediti cijeli link!)

Tim školske medicine Omiš

Liječnik Sanja Validžić

Medicinska sestra Sanja Lelas

U prilogu je obavijest za roditelje.

Poštovani roditelji!

Pred Vašom djecom je jedan od najvažnijih trenutaka u njihovom životu – upis u školu. Tim školske ambulante Omiš se raduje što ćemo Vam pomoći da upis i prilagodba budu što ugodniji. U nastavku Vam šaljemo upute vezano za pripremu i realizaciju sistematskog pregleda.

1. Donesite iskaznicu cijepljenja vašeg djeteta
  2. Donesite medicinsku dokumentaciju, ukoliko je dijete ima zbog kronične bolesti ili teškoća u razvoju

UPUTE O DOLASKU U AMBULANTU:

1. Na pregled u školsku ambulantu, u točno zakazan termin (dijete dovodi jedan roditelj).
  2. Molimo vas da ne dolazite u slučaju pojave povišene temperature ili respiratornih simptoma (kod Vas ili djeteta).
  3. Roditelj mora nositi zaštitnu masku.
  4. Prije dolaska u školsku ambulantu potrebno je:

a) voditi dijete stomatologu – ZUBNA PUTOVNICA

b) potrebno je izvaditi krv i urin u laboratoriju izabranog pedijatra ili liječnika obiteljske medicine:

– Djeca koja imaju liječnika na području Omiša i Dugog Rata laboratorijsku dijagnostiku će obaviti u laboratoriju Doma zdravlja Omiš (uputnicu će biti direktno dostavljena laboratoriju).

Nazovite 861 387 za dobivanje termina za laboratorij!

– Ona djeca koja imaju pedijatra ili liječnika obiteljske medicine izvan Omiša uputnicu za laboratorij dobit će na sistematskom pregledu i laboratorijske pretrage obavit će naknadno.

UPUTE ZA LABORATORIJ: djeca trebaju biti natašte, urin bi bilo poželjno donijeti od kuće u sterilnoj posudi kupljenoj u ljekarni, po mogućnosti prvi jutarnji urin. Ukoliko do dolaska u laboratorij treba više od jednog sata, urin čuvati u hladnjaku.

c) Školski liječnik će preuzeti kartone djece kojima se odabrani liječnik nalazi na području Omiša i Dugog Rata. Za svu ostalu djecu potrebno je donijeti izvod iz zdravstvenog kartona odabranog liječnika.

5. Po obavljenom pregledu, ukoliko je dijete zdravo, bit će cijepljeno protiv dječje paralize te ospica, rubeole i zaušnjaka (IPV+MPR)

Telefon školske ambulante: 861 387, adresa Put Mlija 2 Omiš

Link za zakazivanje termina sistematskog pregleda (od 22.05.do 05.06. za OŠ Jesenice – Dugi Rat):