Dan zahvale za plodove zemlje

…Ruke mijem, brašno sijem,
kapica na glavi. Mijesim tijesto tako vješto,
ja sam pekar pravi. Peć se žari, u nju stavim
kruščiće po redu. Kora glatka bit će slatka
kad je djeca jedu…

Početak tjedna smo proveli obilježavajući “Dan zahvale za plodove zemlje” kojeg djeca i odgajateljice od milja zovu “Dan kruha”. Jako smo se lijepo zabavljali,a pri tom smo nešto i naučili. Učili smo o vrstama plodova, načinu na koji se sprema i peče kruh te o raznim krušnim proizvodima.
Svoje aktivnosti smo vezali uz pripremu i izradu malih peciva, kolača i kruha…
Stolovi prepuni tradicionalnih delicija koje su ispekle brižne mame i bake te raznoliki jesenski plodovi krasili su naš vrtić.
Dana 15.listopada 2013. na trgu u našem mjestu su djeca i njihove odgajateljice pripremili malu proslavu. Okupile smo se oko stola s tradicionalnim pekarskim proizvodima, a pridružili su nam se i roditelji.
Nakon recitacija i pjesama o kruhu, djeca su čekala svoj komadić slatkih delicija koje je blagoslovio velečasni Bože.

Skip to content